Henüz 12 yaşında Türkiye Şampiyonasında Dünya Basic Novice a Boys kategorisinde teknikte 23.03 puanla Dünya Rekoru kırdı Efe ÇETİZ. Küçük yaşında adını altın harflerle yazdıran Efe 2017 yılı için de 7 elementte alınan en yüksek puan olan 23.03 ile rekoru elinde bulunduruyor.  7 yıllık kariyeri boyunca katıldığı her yarışta başarı basamaklarını birer birer tırmanan Efe topladığı 30 madalyanın 26’sı Altın.

 

Sıra Bizde; buzun sihrine kapılıp, alanında başarılı antrenörlerle fiziksel ve teknik anlamda sporcularımızı güçlendirip, özellikle vücudun estetik ve elastikiyet gelişimi müzik ve dansla birleştirerek sporcunun ifadesini diğer sporlardan daha etkin şekilde ortaya çıkartmak, ulusal ve uluslararası başarılar elde etmek için var gücümüzle çalışıp Samsun’da Buz Pateni sporunu geliştirip Milli Takıma yeni sporcular yetiştirme hedefimize emin adımlarla ilerlemek istiyoruz.

Artistik Buz Pateni

Amacımız sporcular bireysel ve kolektif olarak disiplinli ve düzenli olmaları konusunda eğitilmekte, sporcuların yeteneklerinin gelişimi sağlanmaktadır.

 

2018 yılında Branşımızı taahhüt ettiğimiz, kısa süre de her yaş kısmından sporcuları bünyesine dahil eden kulübümüz Haftada 4 gün çalışmalarını Samsun’da yeni açılan Karadeniz’in en büyük Olimpik Buz Pateni Pistinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

18 Yaş Altı 23, 18  yaş üstü 9 Sporcu ile toplam 30 Sporcuyla çalışmalarına devam eden kulübümüz Buz Pateni idmanlarının yanı sıra kondisyon sınıfında da ter dökmektedir.

Artistik Buz Pateninin öğrenilmesi, disiplinli ve uzun süreli çalışmayı gerektiren, teknik beceri ve  artistik yanlarını geliştirmek için iyi bir koreografiye ihtiyaç duyan bir spor dalıdır.

 

Hafta da en az 2 gün kondisyona giren sporcularımız fiziksel ve mental anlamda güçlenip bir sonraki idmana hazırlıklarını yapıyor. Baş Antrenörümüz Melda Ela UÇAR ile Antrenörlerimizin Çağatay SEVEN ve Yağmur BAŞ ile çalışmalarını sürdürmektedir.