24 Mart 2005 tarihinde Bocce Bowling ve Dart Sporları adı altında toplanarak Federasyon olup, Türkiye’de yeni Spor branşı olmuştur. Türkiye’de yeni olan bu spor dalı her yıl Bahar ve Kış ligleri olmak üzere yılda 2 kez lig düzenlemektedir. 20 Salon ve 500’e yakın sporcu yarışan liglerde 8 hafta boyunca 24 oyun oynanıyor ve sezon sonu ortalama puanına göre terfi ve şampiyonaya katılım hakları elde ediliyor.

Kulübümüz 2018 yılında taahhüt ettiği Bowling Branşında 13 Erkek 4 Bayan sporcu ile bu sene Samsunda ilk kez düzenlenen Türkiye bowling liglerine katılım sağlamıştır. Ayrıca Kulübümüz yeni kurulan takımı ile 2018 yılı Türkiye Kulüpler Şampiyonasına katılarak Samsun’u temsil etmiştir. Turnuvada ilk kez mücadele eden kulübümüz derece elde edemese de tecrübe kazanıp bir sonraki turnuvalarda hedeflerini ölçme fırsatı yakalamıştır.

Çalışmalarını Samsun’da yeni açılan Türkiye’nin En Büyük, Avrupa’nın 3. En Büyük Salonu olan Samsun Bowling Salonunda gerçekleştirmektedir. Haftanın 4 günü idmanlarını gerçekleştiren kulübümüz sporcuları liglere en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Uzun vadede Milli Takıma sporcu gönderme hedefi olan kulübümüz günde 3 saat idman yapmaktadır. Her yaş kısmında sporcu kabul eden kulübümüz ayrı ayrı programlarla sıkı çalışarak bu alanda da Samsun’da Bowling branşında marka olma yolunda ilerlemektedir. Kulübümüz Antrenörü 2018 yılında çalıştırdığı Bowling Okul Sporları Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2. si yaparak başarı elde etmiştir.