HABERLER
  1. Basketbol’da İlk Zaferimiz
  2. Bowling Türkiye Tarihi
  3. Artistik Buz Pateni

Kulüp Hakkında

HAKKIMIZDA

İlkadım 55 Gençlik ve Spor Kulübü 2016 yılında Murat Turan tarafından kurulmuştur.

Kulübümüz kurulduğu günden bu yana spor kültürünü yaşatmak ve geliştirmek adına birçok alanda hizmet vermeye devam etmektedir. Her yaştan insana spor yapma imkânı sunmak ve şehrimizdeki genç yetenekleri spor camiasına kazandırmak amacıyla çıktığımız bu yolda Türkiye’nin değerlerine ve sportif kültürüne sahip çıkan,  her zaman kendini ve kültürünü geliştirmek için gayret gösteren, hayata emin adımlarla yürüyen çalışkan ve disiplinli gençler yetiştirmek önceliğimiz olmuştur. 2016 yılından bu yana belirlediğimiz ilkeler ışığında faaliyetlerine devam eden kulübümüz bundan sonraki faaliyetlerinde de ülkesine yararlı, bedeni ve zihni hür, kendisini ve çevresini geliştiren bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sahip olduğu Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise en büyük 3. Bowling Salonunda, Karadeniz’in en büyük olimpik buz pistinde ve donanım, sistem, personel olarak eksiksiz olarak çalışmalarını sürdüren salonlarımızda bilimsel yöntemlere uygun olarak gerçekleştirdiğimiz derslerimiz, sporcularımızın ulusal ve uluslararası hedeflerine ulaşabilmeleri için tüm olanaklara sahiptir.

Tüm imkânlarımızı kullanarak, özveriyle çalıştığımız süre içerisinde kulübümüz İlkadım 55 Gençlik ve Spor Kulübü olarak bir çok başarıya imza atmış durumdayız.

Kuruluşunda U18 Erkek Basketbol Takımı olarak faaliyetlerine başlayan kulübümüz zamanla Buz Pateni, Bowling, Shorttrack, Curling, Judo, Masa Tenisi, Güreş, Halter ve Kayak branşlarıyla lig ve şampiyonalara katılmaya başlamıştır.

İlk Senesinde U18 Basketbol Takımımız 17 Yıl Sonra Karadeniz bölgesinden Türkiye Şampiyonasına katılan ilk takım olmuştur.

Bowling branşında takımımız,  2018 yılında Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonasına katılmış olup, Samsunu temsil etmiştir.

Judo branşında birçok başarılı öğrenci yetiştirmiş olup Türkiye ve Avrupa şampiyonu sporcu Ayten Yeksan’ı 2019 yılında Galatasaray’a transfer etmiştir.

Güreş, Halter ve Masa Tenisinde de Bölgesel ve Ulusal faaliyetlerde yarışmıştır.

Buz Pateni, Shorttrack, Curling ve Yüzme branşları 2019 yılında kurulmuştur.

Curling takımımız Amasya Şehzadeler Turnuvasında 3.’lük almıştır.

İlkadım 55 Gençlik ve Spor Kulübü 2019 tarihi itibariyle 61’i faal lisanslı olmak üzere toplam 203 sporcu ile çalışmalarına devam etmektedir.